מארז מחשב

טכנאי מחשבים

מארז מחשב

לצאת מהקופסה: מארזים מתקדמים למחשב
עבור משתמשים רבים, מארזי מחשב הם כבר מזמן לא סתם קופסה בצבע בז' או אפור – אלא הצהרה אופנתית. מארז למחשב אמנם אמור להיות הקופסה שבתוכה מאוגדים כל רכיבי החומרה שמרכיבים את המחשב, אבל מי אמר שקופסה צריכה להיראות כל כך נטולת ייחוד.
יצרניות המחשבים כבר הבינו מזמן שמחשב אינו רק כלי עבודה אלא מהווה פריט עיצובי עבור חלק מהמשתמשים. המארזים המתקדמים ביותר למחשבים כיום משלבים חשיבה יצירתית, פתרונות קירור חדישים, עיצוב ברמה אחרת ופנייה לקהלי יעד ספציפיים.

קירור ושמירה על החומרה
הדבר החשוב ביותר במארז למחשב היה ונותר שמירה על הרכיבים העדינים של החומרה שיושבים בתוכה. לכן על מארז למחשב להיות חזק ולאחסן את כל חלקי החומרה בצורה בטוחה. הגורם העיקרי ששומר על המעבד עצמו הוא קירור המחשב.
על המחשב להיות מקורר כדי שיוכל לפעול כהלכה. זהו גורם חשוב במיוחד עבור מי שהמחשב שלו מקורר באמצעות קירור אוויר, שתלוי בטמפרטורה שבתוך מארז למחשב ובסירקולציה שבתוכו. הקירור מושפע באופן ישיר ממבנה המארז, ותלוי באיכות המאווררים שלו ובמיקומם. מארז טוב בנוי מחומרים בעלי מוליכות חום גבוהה.

בחירה בגודל המתאים
גורם חשוב נוסף בבחירת מארז הוא הגודל הרצוי. לעתים חדר העבודה אינו מספיק גדול בשביל בשביל מארז בגודל מלא. בדור החדש של מארז למחשב ניתן למצוא לא מעט פתרונות יצירתיים, למשל מארזים המותאמים לשטח נמוך או מארזים בגודל בינוני (mid-tower).
עם זאת, ככל שהמחשב גדול יותר – יהיה ביכולתו לספק פתרונות קירור טובים יותר. מארזים קומפקטיים מדי עלולים להיתקל בבעיה של קירור המחשב, במיוחד אם עושים בו שימוש בתוכנות כבדות.

מארז למחשב לגיימרים
אחד הסקטורים שרואים חשיבות עליונה במארז הם גיימרים. משחקי מחשב צורכים זיכרון ועבודה רבים מהמחשב, ולכן על המארז להיות בעל יכולות קירור מעולות, חזק ומעוצב באופן מגניב. המחשבים של גיימרים מלאים בתוכנה וחומרה שביכולתה לעמוד במשחקי רשת.
נוסף על כך, גיימרים רואים במחשב יותר מאשר כלי להדפסת עבודות ומתגאים בהישגיהם מול יריבים וירטואליים ובשר ודם. גיימרים מקצועיים נוהגים לעתים לנדוד עם מארז למחשב לתחרויות וכנסים. הם מתחברים זה לזה באמצעות כבל רשת ופוצחים במאבקי מוחות אל תוך הלילה.
      טכנאי מחשבים
    טכנאי מחשבים - ראשי
  טכנאי מחשבים
  מתקן מחשבים
  טכנאי מחשבים ורשתות
  תיקון מחשב נייד
      מדריך לקניית מחשב
  קניית מחשב חדש
  מעבדים
  זכרונות
  לוח אם
  דיסק קשיח
  מסך מחשב
  מארז מחשב
  כרטיסי הרחבה
  ציוד היקפי
      מדריך לקניית מחשב נייד
  מדריך לקניית מחשב נייד
      וילות
  וילות בצפון
  וילות באילת
  וילה למסיבת רווקות
  וילות למשפחות
  וילות נופש
      אודות
  אודות טכנאי מחשבים
  פרסום בגוגל
  צור קשר
טכנאי מחשבים © 2009
getpc.co.il
כל הזכויות שמורות טכנאי מחשבים © 2009 טכנאי מחשבים