זכרונות למחשב

טכנאי מחשבים

זיכרון למחשב

RAM ונישא: זכרונות למחשב – חידושים אחרונים
עולם המחשבים הוא תחום רצוף שינויים וחידושים, כזה שאפילו שנתיים נחשבות בו לנצח. בהתאם לזאת, אנשים רבים מגלים שזכרונות המחשב החדש שלהם אינם מספיקים, והסימן הבולט ביותר לכך הוא כאשר המחשב עובד באיטיות ומתקשה לנוע בגלל עודף תוכנות.
הפתרון כמובן אינו קנייה של מחשב חדש כל שנה אלא הרחבת כרטיס הזיכרון על ידי טכנאי מחשבים מקצועי שידע להתאים את הזיכרון הטוב ביותר עבור השימוש במחשב הנתון. זיכרון כזה מאפשר להכפיל את יכולת האחסון של המחשב בקלות, ומאפשר לו להתמודד מול אתגרים של תוכנות כבדות. אבל כיצד נדע שבחרנו בזיכרונות שיספקו מענה טכנולוגי ראוי?

חזק יותר, מהר יותר
הזכרונות החדשים למחשב מספקים כמות זיכרון גדולה יותר מאי פעם, ומצליחים לעשות זאת תוך צריכת אנרגיה פחותה. אחד מהמוצרים החדישים בתחום זה הוא זיכרון מסוג XDR2, שמצליח להעביר מידע במהירות של 20 ג'יגה בייט לשנייה. כמו מרבית הזכרונות בימינו, XDR2 ניתן להתאמה או הוספה הן למחשב נייד והן למחשב רגיל.
משפחה אחרת של זיכרונות מעולים למחשב היא מקבוצה DDR. הזיכרונות הראשונים מקבוצה זו יצאו בשנת 2000, וסיפקו תוספת זיכרון של עד 2 ג'יגה-בייטים. מאז כבר יצאו DDR2, כרטיס זיכרון שהצליח לאחסן עד 4 ג'יגה-בייטס, ו-DDR3, שביכולתו לאחסן נפח כפול של זיכרונות.
ב-2012 אמור לצאת הדור הבא של סדרה זו, DDR4, שיהיה בעל יכולת אחסון מקסימלית של 16 ג'יגה בייטים ויכולת לעבוד במהירות גבוהה פי 1.5 מה-DDR3 (וכמעט פי שבעה מכרטיס ה-DDR הראשון).

הזכרונות אקראיים, הפתרונות לא
כל הזכרונות הללו הם ממשפחת ה-RAM, כלומר הם כרטיסי זיכרון בעלי גישה אקראית. זיכרון גישה אקראי הוא שם כולל למספר רב של סוגי זיכרון מחשב, שמתאפיינים בכך שמעבד המחשב ניגש ישירות לכל תא בזיכרון לפי כתובתו, ויכול לכתוב בו ולקרוא ממנו. סוג הזיכרון הנפוץ ביותר ברוב המחשבים הוא DRAM. זהו זיכרון שמאבד את תוכנו עם אובדן הכוח למחשב.
זיכרונות מסוג אחר וחדשני יותר הם כרטיסי VRAM, כלומר בעלי זיכרון ויזואלי. זכרונות מסוג זה נפוצים בכרטיס מסך חדישים, והם משמשים לאחסון מידע ויזואלי בלבד. אלו זיכרונות שמתאימים במיוחד למי שנעזר במחשב לשימושים גראפיים וויזואליים בעיקר, והיתרון הגדול שבהם הוא יכולתם לפנות את זיכרון ה-RAM מהצורך לטפל בנתונים ויזואליים.
      טכנאי מחשבים
    טכנאי מחשבים - ראשי
  טכנאי מחשבים
  מתקן מחשבים
  טכנאי מחשבים ורשתות
  תיקון מחשב נייד
      מדריך לקניית מחשב
  קניית מחשב חדש
  מעבדים
  זכרונות
  לוח אם
  דיסק קשיח
  מסך מחשב
  מארז מחשב
  כרטיסי הרחבה
  ציוד היקפי
      מדריך לקניית מחשב נייד
  מדריך לקניית מחשב נייד
      וילות
  וילות בצפון
  וילות באילת
  וילה למסיבת רווקות
  וילות למשפחות
  וילות נופש
      אודות
  אודות טכנאי מחשבים
  פרסום בגוגל
  צור קשר
טכנאי מחשבים © 2009
getpc.co.il
כל הזכויות שמורות טכנאי מחשבים © 2009 טכנאי מחשבים