דיסק קשיח

טכנאי מחשבים

דיסק קשיח

כבר לא פרייאר: דיסק קשיח של הדור האחרון
דיסק קשיח של הדור האחרון הוא כבר לא אותו מוצר כבד ומסורבל הזכור לנו מהעבר הלא רחוק: דיסק קשיח מודרני מספק שלל פתרונות לאחסון זיכרון, לא רק במחשב האישי אלא גם במחשב הנישא ובטלפון הנייד. ניתן למצוא כיום דיסק קשוח במכשירים סלולאריים מתקדמים וכן בנגני מוזיקה שונים ובמחשבי טאבלט.
הדור האחרון של הדיסק הקשיח מתאפיין בהיותו קטן וצר יותר בהשוואה לכוננים קשיחים שיוצרו בעבר, תוך יכולת לאגור זיכרון בכמות של מאות ג'יגה בייט. היתרון הגדול של הדיסק הקשיח של הדור האחרון הוא עמידותו והגדילה המתמשכת בנפח הזיכרון שלו.

כללי המשחק השתנו
הטכנולוגיה ששינתה את שם המשחק בתחום הדיסקים הקשוחים היא ה-SSD. פירוש השם SSD היא התקן יציב (Solid State Drive). אלו דיסקים קשיחים ללא דיסקיות מגנטיות מסתובבות, ראשי קריאה וכתיבה מכניים או חלק נע אחר, אלא גוש אחיד וקשיח, שעמיד לטלטלות ושקט.
בעזרת ה־SSD הפכו הדיסקים הקשיחים לקטנים, מהירים, אמינים וחסכוניים בחשמל והפכו לאמצעי אחסון קבוע במחשב האישי והנייד. לפיתוח הראשוני של הרעיון אחראית חברה ישראלית, אם-סיסטמס, שהמציאה גם את הדיסק און-קי – פתרון מופלא לזיכרונות בסדרי גודל גדולים פחות.

המטרה: הרבה פחות איטי
דיסק קשיח הוא זיכרון שביכולתו לאחסן כמות גדולה של נתונים בהשוואה לזיכרונות אחרים במחשב האישי או המחשב הנייד. הגישה למידע בדיסק הקשיח היא עניין של השקפה: ביחס לזיכרון ה-RAM היא איטית למדי, אולם באופן אובייקטיבי היא נוחה וזמינה למדי, במיוחד בהשוואה לעבר.
תפקיד נוסף של הדיסק הקשוח הוא לפנות מקום לזיכרון הקבוע של המחשב, למשל באמצעות פינוי של מסמכים וסרטים כבדים, שאין בהם צורך בשימוש היומיומי של המחשב. דיסק קשיח נייד מאפשר למעשה אגירה של מידע רב מכל מחשב.

פתרון מושלם לנשיאה ונסיעה
ניתן למצוא כיום שלל מוצרי דיסק קשיח ניידים מתקדמים, במחירים הנעים ממאות שקלים לכמה אלפים (למשל דיסק קשיח מעוצב של אפל, בעל זיכרון של 120 ג'יגה-בייט). דיסק קשיח של הדור האחרון מספק פתרונות מצוינים עבור מי שנוסע לחו"ל, אבל לא רוצה להשתעבד למחשב הנישא אבל מעוניין לאגור נתונים כבדים כמו תמונות מהמצלמה הדיגיטלית.
יתרון נוסף של הדור המתקדם של הדיסק הקשיח הוא נוחות השימוש בהם: ניתן להתחבר עם הדיסק הקשיח הנישא לכל מחשב באמצעות כבל USB, בלי חשש לטלטלות ולנזקים למכשיר.
      טכנאי מחשבים
    טכנאי מחשבים - ראשי
  טכנאי מחשבים
  מתקן מחשבים
  טכנאי מחשבים ורשתות
  תיקון מחשב נייד
      מדריך לקניית מחשב
  קניית מחשב חדש
  מעבדים
  זכרונות
  לוח אם
  דיסק קשיח
  מסך מחשב
  מארז מחשב
  כרטיסי הרחבה
  ציוד היקפי
      מדריך לקניית מחשב נייד
  מדריך לקניית מחשב נייד
      וילות
  וילות בצפון
  וילות באילת
  וילה למסיבת רווקות
  וילות למשפחות
  וילות נופש
      אודות
  אודות טכנאי מחשבים
  פרסום בגוגל
  צור קשר
טכנאי מחשבים © 2009
getpc.co.il
כל הזכויות שמורות טכנאי מחשבים © 2009 טכנאי מחשבים