קניית מחשב חדש

טכנאי מחשבים

מדריך לקניית מחשב חדש

מאמרים נלווים לכתבה על חלקי המחשב השונים:
דיסק קשיח | זכרונות למחשב | כרטיסי הרחבה | מארז מחשב | מסך מחשב | לוח אם | ציוד היקפי

הסיבות להגיע למסקנה כי הגיעה השעה להחליף את המחשב בחדש הן רבות.
תקלות חוזרות ונשנות, התיישנות הציוד, התקדמות הטכנולוגיה ומה לא, והרי מדי שנה יוצאת חברת חומרה זו או אחרת בשלל טכנולוגיות מרהיבות המבטיחות לנו מחשב חזק יותר, מהיר יותר, אם כי בסופו של דבר ולמען האמת – הסיבה העיקרית לרכישה של מחשב חדש, היא ככל הנראה העמידה בדרישות של מערכות ההפעלה החדשות היוצאות את שעריה של ענקית התוכנה השולטת כיום בעולם המחשב הביתי, הלא היא מייקרוסופט...

אם כן, אילו על אילו דגשים כדאי לתת את הדעת בבחירת מחשב חדש? אילו שאלות עלינו להציג בפני המוכר בבחירת המחשב המתאים לצרכינו?
לפניכם מדריך קצר המספק מספר טיפים בסיסיים אשר יסייעו לכם להתאים את המחשב הביתי לצרכים שלכם, וכמובן, לתקציב אותו באפשרותכם להשקיע בו.

שלב ראשון – הגדירו את מטרת המחשב

הנושא העיקרי אשר יתווה את הדרך בבחירת המחשב החדש, הוא מטרת המחשב וייעודו.
הצורך הביתי הפופולארי ביותר, הוא כמובן צרכיהם של הילדים, ואין להקל ראש בנושא זה שכן הילדים הם הצרכנים של עוצמתו המרבית של המחשב.
מדוע? ובכן, בכדי להפעיל את המשחקים השונים, ובעיקר את המשחקים החדישים היוצאים מדי יום אל השוק, יש צורך במאיץ גרפי בעל עוצמת עיבוד גבוהה, בשטח דיסק גדול ונפח זיכרון תואם.
מחשבים אלו, נחשבים למחשבים היקרים יותר, ובעיקר כאשר נבחר במותגי חומרה ידועים אשר אמנם גובים סכומים נאים עבור הרכיבים השונים, יחד עם זאת מסוגלים לעבוד עם חומרות אחרות המותקנות במחשב בהרמוניה, ונחשבים והתקני אל כשל.

כאשר אנו מבקשים לרכוש מחשב לצרכים משרדיים, משמע, שימוש באינטרנט ושימוש בתוכנות האופיס למיניהם, כאן נוכל לקבל תמורה נאותה גם תמורת סכומי כסף קטנים למדי, בבחירת מחשבים בהם לוחות האם כוללים את מרבית הרכיבים הנדרשים למחשב, כך שלמעה אנו משלמים על לוח אם, מעבד, מארז וכמובן מקלדת ועכבר...

כדאי לדעת:
הרכיבים החשובים ביותר בכל מחשב הם המעבד, לוח האם, המאיץ הגרפי, הזיכרון, הדיסק הקשיח והמארז.
בבחירת מעבד מתאים – כדאי כמובן לבחור ממגוון המעבדים המתקדמים של חברת אינטל, כאשר הנפוץ ביותר לבחירה הוא מעבד הPentium D המספק פעולת עיבוד באמצעות ליבה כפולה המוטמעת בו.

שוק המאיצים הגרפיים הוא אדיר, וקצרה היריעה במאמר זה בכדי להכיל מידע מספק אודות התחום – עם זאת, כאשר מדובר על מחשב בו נדרשות פעולות גרפיות נרחבות, מומלץ שלא לבחור במאיץ גרפי המשולב על גבי לוח האם, בעל יכולת עיבוד אישית וזיכרון נרחב.
זיכרון ה RAM, עבר אף הוא שדרגו משמעותי בשנים האחרונות עם כניסתם של כרטיסי הזיכרון בטכנולוגיית DDR2, המספקות יכולת גישה לזיכרון מהירה ביותר.
ככל שנרבה בשטח זיכרון עליון כך יספק המחשב ביצועים טובים יותר, ובהגבלת יכולתה של מערכת ההפעלה.

כדאי לדעת כי מערכות ההפעלה החדשות של מייקרוסופט הפעולות על בסיס מטריצות גישה לזיכרון של 64 BIT, מאפשרות ניהול נרחב יותר של זיכרון ופעילות מהירה יותר של המחשב.
      טכנאי מחשבים
    טכנאי מחשבים - ראשי
  טכנאי מחשבים
  מתקן מחשבים
  טכנאי מחשבים ורשתות
  תיקון מחשב נייד
      מדריך לקניית מחשב
  קניית מחשב חדש
  מעבדים
  זכרונות
  לוח אם
  דיסק קשיח
  מסך מחשב
  מארז מחשב
  כרטיסי הרחבה
  ציוד היקפי
      מדריך לקניית מחשב נייד
  מדריך לקניית מחשב נייד
      וילות
  וילות בצפון
  וילות באילת
  וילה למסיבת רווקות
  וילות למשפחות
  וילות נופש
      אודות
  אודות טכנאי מחשבים
  פרסום בגוגל
  צור קשר
טכנאי מחשבים © 2009
getpc.co.il
כל הזכויות שמורות טכנאי מחשבים © 2009 טכנאי מחשבים