לוח אם

טכנאי מחשבים

לוח אם

לוח אם – הפתרונות המתקדמים ביותר
לוח האם הוא לבו הפועם של המחשב האישי. על משטח לוח האם המרכזי מתנהלת הפעילות של המחשב באמצעות שורה ארוכה של מטריצות ושבבים. ברוב במקרים, מותקנים על לוח האם רכיבי חומרה רבים כמו כרטיס הרשת, כרטיס קול ועוד, ולעתים רכיבי החומרה מתחברים אל לוח האם בעקיפין.
את לוחות האם מייצרות חברות שונות, ורובם מותאמים כיום למעבדים של אינטל או AMD. כמו בכל תחום בעסקי החומרה והתוכנה, מתקיימת כיום תחרות עזה ליצירת חידושים ופתרונות מתקדמים מצד יצרניות לוחות האם, כאשר המטרה היא ליצור את הדור החדש של לוחות האם, שיספקו פתרונות מהירים למשתמשים במחשב.

חידושים בלוחות אם
אחת החברות החדשניות ביותר בנוגע ללוח אם היא ASUS. בשנים האחרונות הפתיעה החברה עם לוחות אם חדשניים, הן למעבדי אינטל והן למעבדי AMD. הלוח A8N, למשל, מספק פתרונות מתקדמים עבור לוח אם שבו מותקנים שני כרטיסי מסך בטכנולוגיית PCI אקספרס.
לוח אחר של אסוס, המיועד למעבדי אינטל, הוא P5K3 Premium, שמציע גם הוא פתרונות מתקדמים ללוח אם הפועל בשיטת PCI אקספרס. אחד הדברים שנדרשים מלוח אם הוא פתרונות לקירור המחשב, בפרט למחשבים שפועלים ברשת שרתים. לוח אם זה מספק בין היתר גם מפזרי חום מתקדמים.
חברה אחרת שמצטיינת בפתרונות מתקדמים היא ג'יגהבייט. אחד מהם הוא לוח אם ששמו P67A-UD4, והוא מציע כמה פתרונות יצירתיים למעבדים החדשים של אינטל, למשל מהירות פי שלושה בכבלי ה-USB, גוף קירור מתקדם ויכולת לעבוד עם שני כרטיסי זיכרון במקביל.

למה כדאי לשים לב
ניתן למצוא היום שלל פתרונות מתקדמים ללוח אם. אולם עם זאת יש לזכור שעל חידושים טכנולוגיים אנו נדרשים לשלם יותר. אחד הפתרונות הוא רכישה של לוחות אם מתקדמים, אבל לאו דווקא את לוח האם החדיש ביותר. נוסף על כך, לעתים מומלץ להמתין פרק זמן מסוים כדי לראות האם לוח האם החדשני עושה בעיות או שהוא אכן מספק קבלות.
מה שחשוב הוא שלוח האם יספק את המענה לבעיות שכבר נמצאו להן פתרונות מתקדמים כמו קירור ויכולת לעבוד מול שני כרטיסי מחשב, במקביל ובאופן נפרד.
      טכנאי מחשבים
    טכנאי מחשבים - ראשי
  טכנאי מחשבים
  מתקן מחשבים
  טכנאי מחשבים ורשתות
  תיקון מחשב נייד
      מדריך לקניית מחשב
  קניית מחשב חדש
  מעבדים
  זכרונות
  לוח אם
  דיסק קשיח
  מסך מחשב
  מארז מחשב
  כרטיסי הרחבה
  ציוד היקפי
      מדריך לקניית מחשב נייד
  מדריך לקניית מחשב נייד
      וילות
  וילות בצפון
  וילות באילת
  וילה למסיבת רווקות
  וילות למשפחות
  וילות נופש
      אודות
  אודות טכנאי מחשבים
  פרסום בגוגל
  צור קשר
טכנאי מחשבים © 2009
getpc.co.il
כל הזכויות שמורות טכנאי מחשבים © 2009 טכנאי מחשבים