מסך מחשב

טכנאי מחשבים

מסך מחשב

גדול יותר, שטוח יותר, מתקדם יותר: מסך מחשב – חידושים אחרונים
מסכי המחשב הם כנראה המרוויחים הגדולים ביותר מהחיבה של העולם המערבי למסכי טלוויזיה באיכות הצפייה הטובה ביותר. אדם שייכנס היום לחנות חשמל או מוצרי מחשב – לא ימצא שם יותר את המסכים הכבדים, אלא בעיקר LCD ענקיים ושטוחים.
באותה מידה, לקוח שייכנס לרכוש מחשב חדש לא יצליח להשיג מסך קטן שמשקלו שלושה קילוגרם, אפילו אם הוא יפעיל לחץ פיזי מתון על המוכר. במאה ה-21 מסכי מחשב באים עם מסך גדול ורחב יותר – וכמובן הרבה-הרבה יותר קל ושטוח.

כל העולם מסך
מבחינה טכנולוגית ניתן למצוא היום מסכי מחשב LCD בגדלים של 25 אינץ' ואפילו 29 אינץ', או מסכי LED, שהם מעט דקים יותר ממסכי LCD ופועלים באמצעות מנורות לד. מסכים אלה הם עדיין יקרים בהשוואה למסכים שטוחים אחרים, ולכן השימוש בהם נפוץ יותר במסכי טלוויזיה.
מסכי המחשב אימצו חידוש טכנולוגי מרהיב נוסף: מסכי HD. כך, למשל, ניתן למצוא היום במחירים סבירים למדי מסכי HD של חברות דוגמת סמסונג. ניתן למצוא היום במחשב יותר ויותר תכנים ויזואליים בטכנולוגיות של HD ותלת-ממד, כך שמי שעושה במסך המחשב שלו שימוש גרפי נרחב לא יהסס לרכוש מסכים מתאימים.

חלק ממערכת הבידור הביתית
המעבר למסכי מחשב גדולים ושטוחים הוא חלק מהפיכת המחשב ליותר מרק כלי עבודה או אמצעי לשיגור מיילים. כיום המחשב הוא יחידת בידור ביתית, שלעתים מחליפה את התכנים הטלוויזיוניים ולעתים משתלבת עמם.
אחד התחומים שגם בהם חלו שינויים מרחיקי לכת היא בתחום כרטיסי המסך. אם בעבר כרטיסי המסך היו חלק צנוע מכרטיס הזיכרון הרי שכיום הם מעבדים בפני עצמם. לכרטיסי המסך החדישים יש חיבור למסך הטלוויזיה ומעבד גרפי, והם אחראים לחלק ניכר מעבודת העיבוד שנעשתה בעבר על ידי המעבד המרכזי של המחשב.
הצורך נובע מכמות המידע שאנו שולחים כיום למסך ומכניסתה לשימוש של גרפיקה תלת-ממדית. כיום לא רק מי שעוסק שגרפיקה במחשב זקוק לכרטיס מסך ויזואלי, אלא גם גיימרים ואפילו ילדים חובבי משחקי מחשב פשוטים יותר.
      טכנאי מחשבים
    טכנאי מחשבים - ראשי
  טכנאי מחשבים
  מתקן מחשבים
  טכנאי מחשבים ורשתות
  תיקון מחשב נייד
      מדריך לקניית מחשב
  קניית מחשב חדש
  מעבדים
  זכרונות
  לוח אם
  דיסק קשיח
  מסך מחשב
  מארז מחשב
  כרטיסי הרחבה
  ציוד היקפי
      מדריך לקניית מחשב נייד
  מדריך לקניית מחשב נייד
      וילות
  וילות בצפון
  וילות באילת
  וילה למסיבת רווקות
  וילות למשפחות
  וילות נופש
      אודות
  אודות טכנאי מחשבים
  פרסום בגוגל
  צור קשר
טכנאי מחשבים © 2009
getpc.co.il
כל הזכויות שמורות טכנאי מחשבים © 2009 טכנאי מחשבים